Když chybí článek týmu

1.10. 2020 (Aktualizováno: 14.10. 2020)Klára Zuzčaková891x

Na začátku února 2020 nastoupila jedna z našich kolegyň na plánovanou operaci spojenou s delší pooperační léčbou včetně rekonvalescence. Nikdo v tu dobu netušil, co nás za měsíc čeká. 

Všichni jsme věděli, že chybějící osoba v době vyúčtování bude znát, ale v rámci týmové spolupráce jsme se snažili najít řešení, které by pomohlo pro zvládnutí dané situace. Vznikaly návody, vedly se diskuse, rozdělovala se práce…

Když nadešla ta chvíle, všichni jsme se nadechli, kolegyni drželi palce a pustili se do „boje”. Čas běžel, práce bylo víc než dost. Zároveň jsme sledovali, jak se vyvíjí situace kolem koronaviru. A pak to přišlo…

Ze dne na den zavřeli školy. Nikdo z nás to nečekal a stejně jako ostatní, jsme se i my museli postavit problému a vyřešit co a jak. Potřebovali jsme se postarat o děti, které najednou zůstaly doma. Bez hlídání. Domluvili jsme se na pravidelném střídání u svých ratolestí. Nečekali jsme, že se situace bude tak rychle měnit. Den ode dne přibývalo lidí s pozitivními testy na onemocnění COVID-19. Byl vyhlášen nouzový stav a zákaz volného pohybu osob. Vláda schvalovala jedno bezpečností opatření za druhým, které se týkalo i nás.

Dosavadní opatření jsme museli upravit. Chtěli jsme chránit zdraví nás všech. Zajistili jsme si roušky, rukavice, dezinfekci a upravili otevírací dobu. Situace kolem koronaviru už se netýkala jen pracujících s dětmi, ale všech. Pokud to šlo, pracovali jsme co nejvíce z domova, ale tak, abychom se všichni spravedlivě prostřídali. Některé z nás se staly, na nějakou dobu, zastupujícími učitelkami. Všichni jsme chtěli tuto neočekávanou situaci přečkat ve zdraví a doufali, že se vše bude brzy zlepšovat.

Tato nepříliš příjemná situace zasáhla celou ekonomiku napříč všemi odvětvími. Část roku, kdy se zpracovává vyúčtování služeb, je jedno z nejhektičtějších období a do toho přišel COVID-19 a chybějící člen týmu. Stejně jako většina těch, kteří pracovali z domova, jsme si nosily podklady pro práci domů a zase zpět do kanceláře. Práce z domova s dětmi, které potřebují pomoci s distanční výukou není žádný med. Většinou vše doháníte pozdě odpoledne nebo večer.

Naším cílem ale bylo, abychom zpracovali vyúčtování v řádném termínu i když byl vládou povolený odklad. Vložily jsme do toho všechny své síly a i přes nepřízeň osudu (bez kolegyně a se zvláštním režimem) jsme vyúčtování služeb stihly včas.

Oddechly jsme si – všechny. Po odevzdání vyúčtování zástupcům domů tu byl ještě 30 denní prostor pro reklamace. Kolegyně sice stále ještě chyběla, ale situace již byla mírnější. Počet nakažených nemocí COVID-19 klesal, probíhalo vládou schválené uvolňování restrikcí a situace se pro všechny stávala klidnější.

Po návratu kolegyně do pracovního procesu jsme sice ještě využívaly zvláštní režim včetně práce z domova, který skončil předáním školního vysvědčení našim ratolestem. Během léta jsme načerpaly energii a doufaly, že druhá vlna nedorazí. 🙏

Je začátek října a my můžeme s jistotou říct, že druhá vlna je tady. A přinesla s sebou i nouzový stav. Dobrou zprávou je, že základní školy zatím fungují a my nemusíme řešit distanční výuku. Další výhodou oproti jaru je přítomnost kolegyně, která se vrátila po pooperační rekonvalescenci z lázní a my jsme v plné sestavě. 

 

Kancelářský prostor jsme přizpůsobili tak, aby jsme ochránili nás i naše klienty. Oddělili jsme vstupní a vnitřní prostor, do kterého se nyní nevstupuje. 

Doufáme, že tento stav brzy přejde a vrátíme se zase k normálu.

Tagy:

Zaujali jsme Vás?

Sdílejte nás dalším

Zůstaňte s námi v kontaktu

Každý měsíc posíláme souhrn ve kterém Vám sdělujeme zajímavé informace ze správy nemovitostí. Věříme, že Vás zaujmeme a pokud ne, můžete se kdykoliv odhlásit.